• -

PAMIĘTAMY O TOBIE OJCZE ŚWIĘTY…

Category : Konkursy

Dzieląc się radością ogłoszenia świętym naszego Papieża Jana Pawła II rodzice i nauczyciele zachęcili i pomogli przygotować do konkursu recytatorskiego „Poezja Jana Pawła II i Ojcu Świętym”. To już IX edycja tego konkursu zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich EDEN. Celem konkursu było wyrażenie wdzięczności i szacunku Papieżowi Janowi Pawłowi II za Jego życie i pontyfikat oraz rozbudzenie zainteresowania szeroko rozumianą poezją.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV-VI. Przygotowane do recytacji wiersze (w tym również autorskie) zrobiły na widzach i jurorach wielkie wrażenie. Deklamacjom przysłuchiwało się jury w składzie: Anna Leszczyńska-Lenda, Barbara Kumon, Marta Biernat. Kryteriami, którymi kierowało się jury przy ocenie uczestników konkursu były: dobór i rozumienie tekstu, dykcja i opanowanie tekstu, oryginalna interpretacja, ogólny wyraz artystyczny.

 

Laureatami konkursu w grupie młodszej zostali:

I miejsce Aleksandra Michalik z klasy III a

I miejsce Joanna Kotarba z klasy III b

II miejsce Anna Daniec z klasy III b

III miejsce Julia Wadas z klasy I a

III miejsce Jakub Klejdysz z klasy I a

wyróżnienie Kinga Lewińska z klasy III a

wyróżnienie Aleksandra Pawlik z klasy I a.

Laureatami konkursu w grupie starszej zostali:

I miejsce Maja Trzebunia z klasy IV a

II miejsce Wiktoria Zalewska z klasy V a

III miejsce Daria Baryła z klasy IV a

wyróżnienie Szymon Śniegoń z klasy IV b

wyróżnienie Adrian Wincencik z klasy IV b.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne książki związane z Janem Pawłem II. Dodatkową nagroda dla zdobywców pierwszych miejsc była recytacja wierszy w kościele 2 kwietnia w czasie Mszy Świętej w rocznicę śmierci Naszego Wielkiego Polaka. Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami uczestnictwa i słodkościami.

Zachęcam do udziału w jubileuszowej edycji konkursu recytatorskiego „Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty”. Organizatorzy planują również w przyszłym roku zorganizować konkurs wiedzy związany z postacią Jana Pawła II.

Marta Biernat


Archiwa