• -

SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI

Category : Aktualności

26 marca 2014r. do naszej szkoły przyjechał pan Bogusław Michalec, który reprezentował Wydawnictwo AKSJOMAT. Uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z twórcą książek dla dzieci, między innymi: „Ulica Bajkowych Postaci”, „Łakomstwo nosorożca i inne wiersze”, „Opowieści Waniliowego Lasu”, „Baju – bajki”. Gość czytał swoje bajeczki, a dzieci chętnie ich słuchały. Niektórzy z uczniów zamienili się w aktorów i przedstawiali pozostałym postacie z bajek pana Bogusława. Tak było w przypadku książeczki „Wierszyki dla najmłodszych Kangury”, a tytułowymi kangurami byli Gabrysia i Kamil z klasy I b. Autor czytał „Zagadkowo 102 zagadki dla dzieci”, a dzieci próbowały rozwiązać łatwe i trudne zagadki, które znalazły się w tej pozycji. Młodzi czytelnicy szukali przysłów czytanych przez gościa w wierszu, sporo udało się rozpoznać! Po zakończeniu spotkania można było kupić autorskie książeczki po bardzo przystępnych cenach. Każdy uczestnik spotkania dostał naklejki i zakładki do książek, które zasponsorowało Wydawnictwo AKSJOMAT.

Dziękujemy pani Małgorzacie Gaździk, mamie Oliwki z klasy I a, która zorganizowała to spotkanie.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


Archiwa