• -

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA MALOWANE

Category : Aktualności

             16 kwietnia przygotowaliśmy apel w naszej szkole z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Deklamowaliśmy wierszyki i śpiewaliśmy piosenki. Występowały dziewczynki – kwiaciarki i palmiarki, które pokazały nam piękne pisanki,  kraszanki,  jajka malowane, bez których nie ma świątecznych niespodzianek. Były również piękne palmy duże, małe i malusieńkie. Bardzo piękne i kolorowe, które daje się w darze , bo tak stary zwyczaj każe. Ale największą atrakcją byli dyngusiarze, polewali dziewczyny , żeby miały radosne miny. Wszystkim bardzo się podobało i w radosnych nastrojach rozeszli się na śniadanka wielkanocne do swoich klas.

Wam też życzymy zdrowych ,

 pogodnych Świąt Wielkanocnych

 smacznego święconego i mokrego dyngusa.

Klasy pierwsze z wychowawczyniami

Opracowała :Katarzyna Kerep


Archiwa