• -

KONKURS NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Category : Konkursy

Uczestnikami konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną mogli być uczniowie wszystkich typów szkół oraz dzieci w wieku przedszkolnym z województwa małopolskiego. Zadaniem konkursowym było wykonanie palmy wielkanocnej. Kryteriami, którymi kierowało się jury było: zdobnictwo, forma, inwencja artystyczna i pomysłowość, sposób wykonania palmy, wykorzystanie materiałów, prezentacja obrzędu, wiersza związanego ze zwyczajami palmowymi, pomysł na „ubiór”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas Wielkanocnego Festiwalu Tradycji i Obrzędu w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014r.  na Placu Wolnica w Krakowie.

Uczniowie klasy I a przygotowali w domu po 10 kwiatów z bibuły, które zostały umieszczone na 4 metrowej palmie. Następujący uczniowie reprezentowali klasową palmę na konkursie: Ula Gutmajer, Joasia Mikuła, Ola Pawlik, Natalka Wincencik, Nikola Pliszka, Olga Kośmider oraz nasz męski rodzynek Szczepan Gwizdowski.

Nasza palma została bardzo wysoko oceniona, zajęliśmy 3 miejsce. Każdy reprezentant otrzymał dyplom i piękną książkę, a dla klasy zdobyliśmy odtwarzacz DVD i pamiątkowy dyplom.

Bardzo dziękuję rodzicom, którzy zaangażowali się i przyszli ze swoimi dziećmi na Plac Wolnica oraz p. Brygidzie Greli, która towarzyszyła nam w czasie konkursowych emocji.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


Archiwa