• -

ZIELONA SZKOŁA W MIĘDZYZDROJACH

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich w dniach 06-17 kwietnia przebywali na zielonej szkole w DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH oraz w pobliskim PPTK w Międzyzdrojach. Program zielonej szkoły był tak ułożony, aby dzieci miło i przyjemnie spędziły czas w nadmorskiej miejscowości, a przede wszystkim poznały uroki morza i przyrody w Wolińskim Parku Narodowym.

            Dzieci odbywały piesze wędrówki nad morze, oglądały filmy edukacyjne, zwiedziły Pokazowy Rezerwat Żubrów, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Figur Woskowych.

Były na wycieczce w średniowiecznym skansenie położony na wyspie Wolińska Kępa, gdzie brały udział w zajęciach warsztatowych. Przeniosły się w czasy Słowian i Wikingów. W drodze powrotnej podziwiały Jeziorko Turkusowe.

Oprócz tego odbywały się piesze wycieczki na Górę Kawczą, gdzie uczniowie zapoznali się z pojęciami: klif, reda, zatoka, wyspa, wody oblewające wyspę Wolin, wyznaczali kierunki świata.

Odbyły się również spacery szlakiem pomników przyrody w Międzyzdrojach oraz ścieżką dydaktyczną „Poznaj las”. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości zdobyte na lekcjach dotyczące funkcji lasu, gatunków drzew, krzewów i roślin runa leśnego charakterystycznych dla Wolińskiego Parku Narodowego.

W Rezerwacie Żubrów podziwiali wspaniałe zwierzęta jakimi są żubry, oprócz nich zobaczyli sarny, dziki, orły bieliki, poznali ich zwyczaje i cechy charakterystyczne.

W Muzeum Figur Woskowych ujrzeli znane postaci z bajek i filmów, sławnych ludzi oraz ludzi, którzy w jakiś sposób się wyróżniali i byli wyjątkowi. Wszystkie figury zostały wykonane z wosku i wyglądały jak żywe.

W Muzeum Przyrodniczym dzieci mogły zobaczyć faunę i florę oraz bogactwa naturalne Wyspy Wolin. O zwierzętach bardzo ciekawie opowiadała dzieciom pani Ela.

Pobyt w Międzyzdrojach to także słodki deser na molo czyli gofry i rurki z bitą śmietaną, „Kolorowy Dzień”, nauka piosenek, spacer Aleją Gwiazd, wykonanie prac plastycznych „Bezludna wyspa”, „Pani Fauna”  oraz pięknych palm wielkanocnych. W trakcie pobytu uczniowie zakupili pamiątki na promenadzie oraz wysłali pocztówki do rodziny.

Bardzo chętnie dzieci spędzały czas na placu zabaw. Mogły bawić się i rozładować energię, która ich nieustannie rozpierała.

Dużym przeżyciem okazał się mecz piłki nożnej rozegrany w nowoczesnej sali gimnastycznej rozegrany pomiędzy uczniami kl. 3a i 3b i 3c. Atrakcją meczu był konkurs dla pań wychowawczyń. Każda z nich stanęła w bramce i musiała obronić rzuty karne wykonane przez uczniów.

Wszyscy wrócili zdrowi, uśmiechnięci i zadowoleni. Nawet długa podróż pociągiem nie zepsuła nam humorów.

Pobyt na zielonej szkole pozostanie w pamięci uczniów!!!

Opracowanie artykułu: Renata Tylek – wychowawca klasy 3a

Zdjęcia:  Barbara Pacura, Ewa Miłaszewska, Renata Tylek

 


Archiwa