• -

SANTO SUBITO – „DZIECI W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II”

Category : Aktualności

Dnia 25.04.2014 roku uczniowie klasy II a i kl. II b pod opieką artystyczną swoich wychowawczyń przedstawiły całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie  piękny program artystyczny z okazji kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II i Jana XX III. Dzieci w prosty sposób przybliżyły wszystkim zebranym postać wspaniałego Polaka , Naszego Umiłowanego Ojca Świętego i Jego drogę do Świętości , a  piosenki :”Lolek ,”  „Kochamy Cię Ojcze Święty” ,”Santo Subito ” dzieci wykonały z wielkim zaangażowaniem jeszcze bardziej podkreśliły wyjątkowy nastrój  naszej szkolnej uroczystości.  Zaśpiewano też  Barkę ” ulubioną piosenkę oazową Ojca Świętego.

Do tego ważnego wydarzenia uczniowie przygotowywali się od długiego czasu.Każdy drugoklasista wykonał samodzielnie kwiaty w kolorze żółtym i białym , z których powstała dekoracja przedstawiająca flagę w papieskich barwach. Artyści ubrani w galowe stroje udekorowani zostali żółto – białymi  wstążeczkami .

W maju  uczniowie zaprezentują ten program artystyczny   w Domu Kultury  Dwór  Czeczów, a także wystąpią  podczas XXI Dni Bieżanowa . Wybrana reprezentacja z obu klas będzie reprezentować naszą szkołę w czasie X Festiwalu Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II , którego organizatorem jest SP Nr 123 w Krakowie przy ul. Okólnej.

Cieszmy się radością , że mamy w gronie świętych w niebie Naszego Rodaka i Wielkiego Polaka – ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II .” Nie lękajcie się być świętymi” –  wsłuchujmy się  w słowa , które mówił do nas  Św. Jan Paweł II i realizujmy je w codziennym naszym życiu.

                           Tekst i zdjęcia :

                          Anna Drozdowska ( wychowawca kl. II b )

                          Jadwiga Puto ( wychowawca kl. II a )


Archiwa