• -

FIZYKA DLA SMYKA -„DŹWIĘK”

Category : Aktualności

Akademia Nauki przeprowadziła w naszej szkole pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” dla klas trzecich W czasie 45 minutowego spotkania przeprowadzone zostały wspaniałe eksperymenty fizyczne z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych.
Pokazy i użyte w nich materiały są w pełni bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla uczestników jak i obserwatorów. Identyczne do naszych eksperymenty można zobaczyć w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Różnica polega na tym, że warsztaty odbywają się w szkole.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących tajemnic dźwięku (dźwięk jako fala, ciekawe i dziwne  dźwięki, dźwięki niesłyszalne dla człowieka, rezonans). Dostali odpowiedź poprzez przeprowadzenie ciekawych eksperymentów na następujące pytania: Co przenosi dźwięk? Czy dźwięk może być niebezpieczny? Czy w kosmosie usłyszymy dźwięk?

Warsztaty prowadziła bardzo miła pani. W każdym z ćwiczeń uczestniczyły dzieci i doskonale się przy tym bawiły Pokazy były wspaniałą pomocą dla dzieci w nauce i zrozumieniu tajemnic fizyki.

Opracowanie artykułu: Renata Tylek-wychowawca klasy 3a

Fotorelacja z warsztatów:

                                                                       Zdjęcia: Ewa Miłaszewska i Renata Tylek


Archiwa