• 0

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

9.11.2010 r. 36 uczniów naszej Szkoły wzięło udział w XII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, organizowanego corocznie w KDK EDEN. Ta patriotyczna uroczystość, poprzedzająca obchody 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zgromadziła także liczne grono rodziców i rodzeństwa. Publiczność trzymała kciuki, a uczestnicy konkursu starali się dać z siebie wszystko, aby wypaść jak najlepiej. Jury (pp. Marta Biernat, Barbara Kumon oraz przedstawicielka Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Stanisława Piotrowska ) miało więc nie lada problem z przyznaniem miejsc.
Obradom jury towarzyszyły rozbrzmiewające gromkim echem pieśni patriotyczne śpiewane przez oczekujących na wyniki. Rodzice, dziadkowie, dzieci i młodzież stanowili zgodny, zgrany chór, którym „dyrygował” akompaniujący na pianinie Stanisław Kumon – współorganizator uroczystości.
A oto wyniki konkursu.:

Klasy 0-III
I   miejsce: Mateusz Gaweł – kl. 3a, Jakub Godula- kl. 2a
II  miejsce: Kacper Gil – kl. 3a, Bartosz Godula – kl „0”
III miejsce: Marcin Potoczny- kl. 3a, Klara Weichöning- kl. 1b
wyróżnienia: Kamil Krzyżkowski – kl. 3c, Justyna Michałek- kl. 3a, Zuzanna Olejniczak – kl. 3c

Klasy IV – VI
I   miejsce: Anna Lewińska – kl. 5b, Katarzyna Michałek- kl. 6b
II  miejsce: Anna Oleszko- kl. 5a, Agnieszka Wiśniewska – kl. 4a
III miejsce: Łukasz Babicz – kl. 6b, Wiktoria Kalisz – kl. 5b
wyróżnienia: Aleksandra Kornaś- kl. 4a, Karolina Sąsiadek- kl. 4a, Aleksandra Wiśniewska – kl. 4a

Do udziału w tej lekcji historii nikt nie zmuszał, dzieci, młodzież, rodzice przyszli sami i to jest największa satysfakcja organizatorów konkursu.
Dziękujemy i zapraszamy jak zwykle za rok.

11.11.2010 r. delegacja uczniów z naszej Szkoły ( Poczet Sztandarowy, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Jarosława Dzierżaka ) wzięła udział w lokalnych obchodach Święta Niepodległości: mszy św. oraz uroczystościach przy pomniku Ofiar wojen światowych. Laureatki konkursu recytatorskiego poetyckim słowem oddały cześć poległym rodakom, a biało-czerwone wiązanki kwiatów otuliły zimne mury pomnika szczególnym, polskim ciepłem.

Barbara Kumon


Archiwa