• -

TRZECIOKLASIŚCI ZDOBYLI BRĄZ

Category : Aktualności

W czwartek 5 czerwca uczniowie klas III  reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych na Spartakiadzie Dzielnicy XII. Organizatorem imprezy była Rada Dzielnicy XII, a gospodarzem  Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 przy ul Żabiej w Krakowie. W spartakiadzie wzięło udział 9 krakowskich szkół.

Szkołę 124  reprezentowało 10 uczniów z klas III :

1.  Gabriela Janik – III a
2.  Nikola Dąbrowska – III a
3.  Paulina Michaliszyn – III a
4.  Oliwia Szewczyk – III b
5.  Julia Żabicka – III c
6.  Wiktor Nawrot – III a
7.  Dawid Duda – III a
8.  Kuba Basista – III b
9.  Oliwier Duch – III c
10.  Jan Krupa – III c

Konkurencje sportowe, w których rywalizowali uczniowie to:

  1. Skacz jak najwyżej
  2. Skoki dodawane
  3. Zwis bierny
  4. Tor przeszkód
  5. Rzuty do celu
  6. Sztafeta wahadłowa z pałeczką
  7. Kręgle
  8. Biegające literki
  9. Drużynowe skoki na skakance

Nasi reprezentanci wykazali się wspaniałą skocznością. W konkurencji skoków na 9 – metrowej skakance, gdzie jednocześnie skakały 4  dziewczynki , a następnie 4 chłopcy ; uzyskaliśmy największą ilość skoków – 133.

Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji okazało się , że uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w Spartakiadzie Dzielnicy XII.

Do zawodów przygotowała uczniów wychowawczyni klasy III c  – Barbara Pacura, która również podczas  spartakiady opiekowała się zawodnikami. Serdeczne podziękownia należą się p. Sławomirowi Duda za wspieranie zawodników, dopingowanie i opiekę w czasie trwania imprezy sportowej.

opracowała : Barbara Pacura


Archiwa