• -

KLASA III C W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ GARNIZONU KRAKÓW-BALICE

Category : Aktualności

30 maja 2014 r. klasa III  c wybrała się na dni otwarte do Bazy Lotniczej w Balicach. Garnizon tworzą 8 Baza Lotnicza, 13 eskadra lotnictwa transportowego, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza i Rejon Wsparcia Teleinformatycznego. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania wielkiego hangaru, gdzie znajdowały się samoloty czekające  na naprawę lub przegląd. Uczniowie brali udział w pokazie broni strzeleckiej oraz sprzętu specjalistycznego.  Oglądali lądujące i startujące samoloty. Kolejną atrakcją była możliwość  obejrzenia od środka nowoczesnego wozu strażackiego, który gasi płonące samoloty. Śniadanie w tym dniu zjedliśmy w nietypowym miejscu , w  naczepie samochodu transportowego. Chyba jednak najciekawszą  częścią wycieczki była możliwość zobaczenia samolotów z bliska i od środka. Uczniowie mogli zasiąść za sterami samolotu transportowego CASA C-295M i An-26, M-28 Bryza oraz śmigłowca ratowniczy Mi-8.

Wycieczka z pewnością dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

                                                           opracowała : Barbara Pacura


Archiwa